A Medveotthonban példátlan módon kézhez szokott farkasokkal tapasztalhatják meg az emberek, hogy amennyiben a farkassal kölyökkortól kezdődően kialakítanak egy megfelelő kapcsolatot akkor egy életre szóló bizalmi viszony alakulhat ki.
Szilágyi István állatkoordinátor és Kuli Bálint a Veresegyházi Állatkert igazgatója ámulattal és tisztelettel nézte végig az állatkert rendezvényein vendégségben fellépő Horkai Zoltán bemutatóit farkasaival.
Fejükbe vették, ha szaporulat lesz az állatkertben, energiát és fáradságot nem kímélve ők is fel fognak nevelni bemutatóra alkalmas farkasokat. A farkasok nevelése első pillanattól kezdve a nagyközönség előtt zajlott és zajlik ma is. Az első kis szőrcsomók felnőttek lettek, a látogatók saját szemüknek nem hisznek, hogy mennyire embert elfogadó egy kézzel nevelt, emberhez szoktatott imprint farkast.
Egy-egy látványetetés un. ”Farkaskaland” után (mely minden hétvégén és piros betűs ünnepnapon napi több alkalommal van 11 és 13 órakor) az érdeklődők sok-sok érdekességet tudhatnak meg a FARKASOKRÓL. A szerencsésebb látogatók olykor bejuthatnak a farkasok közé. Távozásukkor életük egyik legnagyobb élményére emlékeznek vissza. Abban viszont abszolút egyediek a „Farkasklandok”, hogy bízva a felnövekvő nemzedékek életszemléletében a gyermekek, akik részt vesznek csoportosan szervezett „Farkaskalandon” falkataggá lesznek avatva önkéntes alapon.